Proiecte educaţionale

Grădiniţă-familie

Colaborare în vederea favorizării la îmbunătăţirea serviciilor prestate copiilor: îngrijire şi creştere sănătoasă, educaţie de calitate, dezvoltare armonioasă, asigurarea secutităţii.

Grădiniţă-şcoală: Gimnaziul nr.53

Colaborare în vederea asigurării continuităţii şi a caracterului unitar în educaţie, eficientizarea dezvoltării copiilor, a pregătirii lor pentru învăţământul de succes, adaptarea la statutul de elev şi activitate şcolară prin realizarea în comun a obiectivelor învăţământului actual şi promovarea valorilor umane.

Grădiniţă-bibliotecă: Biblioteca „Ovidius”

Colaborare în vederea unei mai bune şi eficiente dezvoltări a copiilor preşcolari în domeniul unui limbaj corect, comunicare fluidă, expresivă, în promovarea valorilor umane culturale ce contribue la educarea copiilor.

Grădiniţă-grădiniţă: nr.6

Colaborare cu caracter de schimb ale bunelor experienţe între manageri şi cadre didactice în organizarea procesului didactic şi cel managerial, în vederea dezvoltării abilităţilor profesionale şi culturale.